Marta Chyczewska – Szykuje się ostra walka

– Scenarzyści mocno mnie zaskoczyli, bo sprawy Beaty przybiorą dramatyczny obrót – mówi aktorka o perypetiach swojej serialowej bohaterki.

Fani serialu zastanawiają się czy w związku z panującą pandemią produkcja będzie kontynuowana i po wakacjach zobaczymy nowe odcinki?
Mam nadzieję, że tak. Zgodnie z harmonogramem, w połowie maja wróciliśmy na plan, wszyscy mieli zrobione testy – szczęśliwie wyszły negatywnie – i ruszyliśmy do pracy. Staramy się minimalizować zagrożenie. Póki co, wszystko przebiega bez zastrzeżeń.

 

Pani bohaterka, Beata Jedynak, została w poprzedniej serii posądzona o korupcję. Jak dalej potoczy się ta historia?
Sytuacja okaże się dużo bardziej skomplikowana niż mogło się początkowo wydawać. Walka toczyć się będzie na trzech frontach, pomiędzy moją bohaterką Beatą, Anetą, która ją oskarżyła i firmą Ecotri. Konflikt zaostrzy się do tego stopnia, że znajdzie swój finał na sali sądowej.

 

Jak Pani spędziła tych kilka tygodni przymusowej bezczynności po wybuchu pandemii?
Szczęśliwie niedawno kupiliśmy działkę pod Warszawą i postawiliśmy na niej holenderski domek. To było dobre schronienie, a przy okazji odkryłam w sobie zamiłowanie do ogrodnictwa. Ogromną frajdę miał tam nasz pies, bo mógł się wybiegać do woli. (…)

Fragmenty wywiadu pochodzą z Tele Tygodnia numer 27/2020.