Laureatka

Maryla Rodowicz

Maryla Rodowicz

Data urodzenia: 8 grudnia 1945 r.
Miejsce urodzenia: Zielona Góra
Najpopularniejsze płyty: „Żyj mój świecie” (1970), „Rok” (1974), „Sing-Sing” (1976), „Wsiąść do pociągu” (1978),”Święty spokój” (1982), „Marysia biesiadna” (1994) i „Złota Maryla” (1995) i „Ach świecie” (2017)
Najpopularniejsze utwory: „Jadą wozy kolorowe”, „Niech żyje bal”, „Małgośka”, „Dziś prawdziwych Cyganów juz nie ma”, „Kolorowe jarmarki”, „Remedium”, „Ale to już było”

Telekamery wygrane: 1

1999 Laureat Wokalistka

Marzyła jej się kariera sportowa, dlatego też zdecydowała się na studia na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Jednak mimo świetnych wyników na bieżni, porzuciła lekką atletykę, gdy okazało się, iż odnosi coraz większe sukcesy jako wokalistka. Pierwszym jej poważniejszym sukcesem był występ w 1967 na Przeglądzie Piosenki Studenckiej w Lublinie i na Giełdzie Piosenki w Częstochowie z piosenką „Jak cię miły zatrzymać” z repertuaru Teresy Tutinas, za którą zdobyła główną nagrodę. I właściwie od tego momentu wygrywała wszystkie festiwale, na których się pojawiła. Jej piosenki nuciła cała Polska, a płyty błyskawicznie osiągały status platynowych. A krążków wydała sporo – dwadzieścia płyt polskich, a także po jednej angielskiej, czeskiej, niemieckiej, rosyjskiej. Koncertowała niemal we wszystkich zakątkach świata i nigdy nie musiała martwić się o frekwencję.