Kapituła

Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk

Katarzyna Anczarska

Katarzyna Anczarska

Przemysław Babiarz

Przemysław Babiarz

Agnieszka Cegielska

Agnieszka Cegielska

Krystyna Czubówna

Krystyna Czubówna

Marcin Daniec

Marcin Daniec

Ewa Drzyzga

Ewa Drzyzga

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak

Krzysztof Grabowski

Krzysztof Grabowski

Dorota Hawliczek

Dorota Hawliczek

Robert Janowski

Robert Janowski

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Maciej Kurzajewski

Maciej Kurzajewski

Michał Kwieciński

Michał Kwieciński

Tadeusz Lampka

Tadeusz Lampka

Ilona Łepkowska

Ilona Łepkowska

Szymon Majewski

Szymon Majewski

Paweł Mantorski

Paweł Mantorski

Barbara Paciorkowska

Barbara Paciorkowska

Tadeusz Sznuk

Tadeusz Sznuk

Dariusz Szpakowski

Dariusz Szpakowski

Stanisław Szymański

Stanisław Szymański

Grażyna Torbicka

Grażyna Torbicka

Anita Werner

Anita Werner

Józef Węgrzyn

Józef Węgrzyn

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec

Michał Żebrowski

Michał Żebrowski

Artur Żmijewski

Artur Żmijewski

Nominacje do Tytułu: Człowiek Roku

ks. Adam Boniecki – w tym roku skończył 86 lat. 1 czerwca miał premierę film „xABo: Ksiądz Boniecki” (reż. Aleksandra Potoczek). Nominację otrzymał za otwartość na różne poglądy, odwagę, chęć do dialogu i troskę o polski Kościół oraz wartości współczesnego świata.
Agnieszka Holland – nasza wybitna reżyserka została kilka tygodni temu Prezydentką Europejskiej Akademii Filmowej.
Dawid Kubacki – wygrał Turniej Czterech Skoczni 2019/2020. To trzeci nasz rodak, który potrafił zwyciężyć w tym prestiżowym cyklu. Wcześniej dokonali tego tylko Adam Małysz i Kamil Stoch.
Natalia Kukulska – płyta „Czułe struny” z twórczością Fryderyka Chopina – to najważniejsza produkcja muzyczna tego roku.
Tomasz i Marek Sekielscy – film dokumentalny „Zabawa w chowanego” to kolejna produkcja braci Tomasza i Marka Sekielskich, która jest ważnym głosem w dyskusji na temat polskiego Kościoła.
Hanna Śleszyńska – ta wspaniała aktorka, która obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Największą popularność przyniosły jej role pielęgniarki i siostry Basen w serialach „Szpital na perypetiach” oraz „Daleko od noszy” i „Daleko od noszy 2”.
Iga Świątek – zwyciężczyni paryskiego Rolanda Garrosa 2020, pierwsza polska mistrzyni w turnieju Wielkiego Szlema. To jest przyszłość światowego tenisa!
Bartosz Zmarzlik – żużlowiec, po drugi raz z rzędu został mistrzem świata. Dokonał tego jako pierwszy Polak w historii tego sportu!

 

Nominacje do Tytułu: Produkcja Roku

 

„Będzie dobrze, kochanie” – pierwszy serial, który powstał w warunkach domowych, ze względu na karonawirusa. Aktorzy łączyli się za pomocą kamerki internetowej. Wystąpili w nim m.in. Jacek Lenartowicz, Dorota Chotecka, Tomasz Sapryk, Ilona Ostrowska, Bożena Dykiel, Wiktoria Gąsiewska i Filip Gurłacz.
Hot16 Challenge – akcja charytatywna Solara (Karol Poziemski), do której dołączyło mnóstwo gwiazd, produkując 16-wersowe utwory. Zebrano ponad 3 600 000 zł, dzięki czemu kupiono 7 karetek dla pogotowia, 7 urządzeń do dezynfekcji oraz mnóstwo innych artykułów medycznych.
#koncerdlabohaterów w TVN 24 – 4 kwietnia gwiazdy zagrały ze swoich domów dla pracowników służby medycznej. Wśród artystów znaleźli się Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak, Misia Furtak, L.U.C., Patrycja Markowska, Reni Jusis, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Kasia Stankiewicz i zespół Enej. Zebrano ponad 4 mln zł.
Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2020 – drugi z rzędu finał tego cyklu w naszym kraju. Koncert w TVP 1 to jedna z najlepszych produkcji telewizyjnych w tym pandemicznym roku.
Koncert „Solidarni z Białorusią” – niesamowita impreza „Solidarni z Białorusią”, na antenie Polsatu. Na scenie PGE Narodowego wystąpiły największe polskie gwiazdy: Chłopcy z Placu, Grzegorz Markowski, Krzysztof Cugowski, Sebastian, Igor Herbut, zespół Enej i Michał Szpak.
„Lekcja miłości” – wzruszający film dokumentalny, którego premiera odbyła się w HBO w październiku 2020. Bohaterką filmu jest niespełna 70-letnia pani Jola, matka 6 dzieci i żona agresywnego mężczyzny, która postanawia zmienić swoje życie.
„Testimonium Veritatis. 7 cnót według Papieża i Prymasa” – widowisko łączące w sobie elementy dokumentalne i koncertowe, które odbyło się 16 października, w Dniu Papieskim, z okazji rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły. Na dachu Centrum Spotkań Kultur w Lublinie, bez udziału publiczności, zaśpiewali z udziałem orkiestry m.in. Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowski, Igor Herbut, grupa Enej i Ania Rusowicz.
„Uwaga! Koronawirus” – pierwszy program informacyjny w TV o zagrożeniach pandemii, emitowany po Faktach TVN od 13 marca 2020. Przybliża codzienne zagadnienia życia w dobie koronawirusa.
#wdomuzagrane – Adam Sztaba w domowych warunkach nagrał utwór „Co mi, Panie, dasz” (oraz teledysk) z 723-osobową orkiestrą (również amatorzy) i artystami – wśród nich byli Natalia Kukulska, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Olga Szomańska, Patrycja Markowska, Kasia Moś, Kuba Badach, Ewa Farna, Damian Ukeje, Dorota Miśkiewicz, Cleo, Kasia Wilk, Andrzej Piaseczny, Ania Karwan, Sebastian Karpiel, Beata Kozidrak.