Nominacje

Tele Tydzień wręczył statuetki laureatom jubileuszowej, 25. edycji Telekamer.

Magazyn Tele Tydzień już po raz 25. ogłosił wyniki plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia.

Jubileuszową galę wręczenia nagród 31 maja 2022 r. wyemitowała TV Puls, a uroczystość poprowadzili Katarzyna Zielińska oraz Kacper Kuszewski.
Wydarzenie uświetnił występ divy polskiej sceny muzycznej – Edyty Górniak.

W związku z jubileuszem, nominowani w kategoriach głównych byli laureaci Telekamer z poprzednich edycji od początku trwania plebiscytu.
W pozostałych kategoriach laureatów wybrało Jury złożone z redaktorów Tele Tygodnia.

Zwycięzcą w dodatkowej kategorii NAGRODA MAGAZYNU NETFILM został serial „Rojst ‘97”.

Honorowa Kapituła, w której skład weszli zdobywcy Złotych Telekamer z ubiegłych lat, już po raz trzeci przyznała Telekamery w kategoriach: CZŁOWIEK ROKU oraz PRODUKCJA ROKU. Otrzymali je Wanda Traczyk-Stawska oraz twórcy filmu „Żeby nie było śladów”.

Redakcja „Tele Tygodnia” przyznała również Specjalne Telekamery 2022 dla stacji telewizyjnych Kino Polska i TVP Kobieta.

Złotą Telekamerą Tele Tygodnia został uhonorowany Jerzy Mielewski.

Zbigniew Buczkowski, obchodzący 50-lecie pracy artystycznej, otrzymał Nagrodę Specjalną TV Puls z rąk prezesa stacji, Dariusza Dąbskiego.

Powtórkę gali Telekamer Tele Tygodnia wyemituje Puls 2 w czwartek 2 czerwca o godz. 22.00.

Zdjęcia z gali są dostępne nieodpłatnie dla wszystkich mediów w kontekście relacji z wydarzenia w agencji AKPA Polska Press.

Oto lista laureatów:

Aktor 25-lecia

Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk

Filip Bobek

Filip Bobek

Marek Bukowski

Marek Bukowski

Tomasz Karolak

Tomasz Karolak

Marek Kondrat

Marek Kondrat

Paweł Małaszyński

Paweł Małaszyński

Cezary Pazura

Cezary Pazura

Mikołaj Roznerski

Mikołaj Roznerski

Tomasz Stockinger

Tomasz Stockinger

Maciej Stuhr

Maciej Stuhr

Paweł Wilczak

Paweł Wilczak

Michał Żebrowski

Michał Żebrowski

Artur Żmijewski

Artur Żmijewski

Aktorka 25-lecia

Kamilla Baar

Kamilla Baar

Joanna Brodzik

Joanna Brodzik

Agnieszka Dygant

Agnieszka Dygant

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Julia Kamińska

Julia Kamińska

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska

Joanna Kulig

Joanna Kulig

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska

Kinga Preis

Kinga Preis

Anna Seniuk

Anna Seniuk

Małgorzata Socha

Małgorzata Socha

Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska

Marta Żmuda Trzebiatowska

Marta Żmuda Trzebiatowska

Serial 25-lecia

Barwy szczęścia

Barwy szczęścia

BrzydUla

BrzydUla

Czas honoru

Czas honoru

Diagnoza

Diagnoza

Ekstradycja

Ekstradycja

Kasia i Tomek

Kasia i Tomek

Klan

Klan

Kryminalni

Kryminalni

M jak miłość

M jak miłość

Magda M.

Magda M.

Na dobre i na złe

Na dobre i na złe

Na Wspólnej

Na Wspólnej

Niania

Niania

Ojciec Mateusz

Ojciec Mateusz

Ranczo

Ranczo

Świat według Kiepskich

Świat według Kiepskich

Zawsze warto

Zawsze warto

Nagroda Magazynu NETFILM

Biały lotos

Biały lotos

Kolej podziemna

Kolej podziemna

Mare z Easttown

Mare z Easttown

Rojst ‘97

Rojst ‘97

Squid Game

Squid Game